Porady na dobry sen

Poduszki z pianki Memory – Najlepsze poduszki na zdrowy i dobry sen

Jeśli budzenie się kojarzy Ci się głównie z bólem w szyi, to czas wziąć pod uwagę możliwość wymiany poduszki na nową. Jeśli chodzi o optymalny komfort snu, poduszki są tak samo ważne jak materac. Prawidłowa poduszka powinna nie tylko dawać uczucie komfortu, ale także powinna wspierać głowę i szyję. Powinna przede wszystkim zapewniać prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Bez odpowiedniego ułożenia ryzykujesz obudzenie się z bólami, które mogą negatywnie wpłynąć na cały Twój dzień.

Podczas szukania nowej, lepszej poduszki zwróć uwagę na to z czego została zrobiona. Warto poszukiwać takich materiałów jak pianka Memory, która zapewnia trwały komfort i wsparcie.

Zalety poduszki z pianki Memory

Pianka z pamięcią Memory jest świetnym rozwiązaniem z perspektywy budowy poduszek, ponieważ dopasowuje się do głowy i szyi. Niektóre poduszki z pianki z pamięcią są dodatkowo wykonane z materiału wypełnionego żelem, który pomaga uwolnić nadmierne ciepło od głowy, zapewniając nieco chłodniejszy i bardziej komfortowy sen.

Wybór poduszki z pianki Memory

Twoje osobiste preferencje dotyczące komfortu i pozycja zasypiania mogą pomóc w ustaleniu, która poduszka jest dla Ciebie najlepsza. Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnych rozwiązań, a komfort jest subiektywny, więc wypróbuj różne modele poduszek w swojej zwykłej pozycji spania.

Zapewnij sobie najlepszy sen, dodając poduszki z pianki Memory do swojego łóżka. Wybierz zestaw poduszek Merita i odkryj ten, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Poduszki konturowe

Ci, którzy lubią spać na plecach lub boku mają tendencję do wybierania poduszek, które są bez zbytniego uniesienia, ponieważ poduszki o wyższym profilu mogą powodować nadmierne zmęczenie i ból szyi.

Jak należy spać na poduszce konturowej z pianką Memory:

Większość poduszek ma grube, zaokrąglone górne i dolne krawędzie. Środek poduszki opada, dając ulgę i swobodę głowie oraz podtrzymując szyję. Upewnij się, że przed snem ustawiasz poduszkę tak, aby górne i dolne (zaokrąglone) krawędzie poduszki były równoległe do zagłówka Twojego łóżka.

Poduszki z wycięciami na szyję

Niektóre poduszki mają wycięcie w kształcie łuku u podstawy poduszki. Kształt tego rodzaju poduszki zapewnia odpowiednie podparcie dla ramion i szyi, utrzymując niską wysokość preferowaną przez śpiących na brzuchu.

Jak spać na piankowej poduszce z wycięciem pod szyją:
Dopasuj szyję do wycięcia w kształcie łuku poduszki. Prosta strona poduszki to górna krawędź; skrzydła poduszki powinny znaleźć się pod Twoimi ramionami.

Poduszki hybrydowe

Poduszki hybrydowe łączą znane uczucie tradycyjnych poduszek z zaletami tych, wykonanych z pianki Memory. Ta grubsza poduszka jest idealna dla osób śpiących na plecach oraz boku.

Jeśli jesteś gotowy na lepszy komfort snu, znajdź już teraz wiele modeli z pamięcią Memory w naszym sklepie Merita.