Porady na dobry sen

Ile godzin snu potrzebujesz

Bardzo często, a nawet zbyt często ludzie przychodzą do nas i pytają: “Ile godzin snu tak naprawdę potrzebuję?” Tak jakbyśmy przechowywali jakąś tajną metodę, która pozwoli zrobić jak najwięcej przy jak najmniejszej ilości godzin snu.

Przecież na naszym blogu chodzi o “Porady na dobry sen”, prawda? Więc cokolwiek możemy Ci przekazać, aby pomóc Ci dobrze spać w nocy i zwiększyć Twój komfort, postaramy się to właśnie zrobić. I dlatego też prosimy, abyś w tym momencie bardzo dobrze się skupił. Przygotuj się na ciężki orzech do zgryzienia w kwestii tego tematu.

Nie ma drogi na skróty. Sen jest konieczny. A dzięki naszej pomocy sen może być najlepszą rzeczą w historii. Właśnie dlatego dzielimy się z Tobą wieloma wspaniałymi artykułami na naszej stronie blogowej.

Zamiast pytać ile godzin snu potrzebujesz, zadaj sobie następujące pytanie: Czy chcę zwyczajnie przejść przez cały kolejny dzień? A może chcę coś załatwić, chcę wykorzystać go w pełni?

Tak naprawdę do tego to się sprowadza. Przy odpowiedniej ilości snu Twój umysł i ciało mogą odpocząć na tyle, na ile tego potrzebują. A dzięki temu więcej zrobisz następnego dnia. I bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miał dobre samopoczucie oraz przyjemność, gdy będziesz wykonywał swoje zadania.

Pamiętasz ostatni raz, kiedy musiałeś przeżyć dzień po ledwie przespanej poprzedniej nocy? Pamiętasz jak wtedy cierpiałeś? Czy to nie było dosyć straszne?

Popatrz – nie zostawimy Cię w tym momencie bez odpowiedzi na pytanie z tytułu tego wpisu. A jest nią…

Jako dorośli w wieku od 24 do 64 lat potrzebujemy co najmniej 7-9 godzin snu każdej nocy.

Przynajmniej postaraj się, aby byłoby to pomiędzy 6 a 10 godzin snu. Ale dlaczego nie dążyć do optymalnej ilości snu? Ciężko pracujesz, więc zasługujesz na odpowiednią drzemkę i naładowanie baterii.

W rzeczywistości możesz zacząć od razu starać się celować w taką ilość snu. Chyba, że właśnie czytasz to w pracy. Wtedy zdecydowanie powinieneś poczekać, aż wrócisz do domu 🙂