Porady zakupowe

Wybór odpowiedniego rozmiaru materaca

Wybór odpowiedniego rozmiaru materaca jest równie ważny, jak wybór twardości oraz rodzaju konstrukcji materaca. Może on także wpłynąć na komfort i jakość Twojego snu! Mimo tego faktu, większość kupujących zadowoli się nowym materacem, który będzie miał ten sam rozmiar co wcześniej posiadany model. Zapominamy w ten sposób o potencjalnych korzyściach płynących ze spania na większym materacu.

Przedstawiamy zalecenia dotyczące wyboru rozmiaru materaca w zależności od tego, kto będzie na nim spał:

Materace o rozmiarze 160×200, 180×200 lub 200×200 DLA PAR

Kochasz swojego partnera, ale pragniesz jednak mieć więcej przestrzeni w łóżku? Nie martw się, nie przyniesie to nic złego Twojemu związkowi! W rzeczywistości pary, które śpią na większym materacu, są z większym prawdopodobieństwem bardziej zaangażowane i bezpieczne w swoim związku.
Dlatego kupując materac powinniśmy rozważyć także łóżko w odpowiednim rozmiarze. Materace 160×200, 180×200 lub 200×200 oferują znacznie więcej dodatkowej szerokości. Dzięki temu możemy odczuć ogromną różnicę w kwestii miejsca na powierzchni łóżka.
Ponadto, dla ludzi o wyższym wzroście dobrym rozwiązaniem także jest zapytanie producenta, jakim jest np. MERITA, o wykonanie materaca na zamówienie. Dzięki np. większej długości materaca będzie nam się przyjemniej spało.

Materace o rozmiarze 100×200, 120×200 lub 140×200 DLA DOROSŁYCH LUB GOŚCI

Każdy ciężko pracujący dorosły zasługuje na to, by doświadczyć radości z posiadania materaca o królewskiej wielkości. Standardowe łóżko może wydawać się logicznym wyborem dla jednej osoby, ale zmiana rozmiaru na większy jest warta rozważenia. Daje to przede wszystkim nieporównywalnie więcej miejsca nie tylko do spania, ale i też do przytulenia się ze swoim zwierzakiem. Nie mówiąc już o wykorzystaniu materaca jako prowizorycznego biura podczas pracy w domu.

Materace o rozmiarze 100×200, 120×200 lub 140×200 to także świetne rozwiązanie stosowane do pokoju gościnnego. Każdy gospodarz chce stworzyć jak najlepsze doświadczenie dla swoich gości, a wygodny i przestronny materac może być centralnym elementem tego doświadczenia. Dodatkowo, materac 140×200 (choć preferowany jest większy) może być używany zarówno przez pary, jak i dla indywidualnych gości.

Materace o rozmiarze 80×200 lub 90×200 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Według badań, dzieci w wieku szkolnym potrzebują około 9-11 godzin snu, a w przypadku nastolatków jest to od 8 do 10 godzin. Komfort snu jest ważny, ponieważ pomaga dziecku dobrze się wyspać i dzięki temu zdobywać wiedzę i rozwijać się każdego kolejnego dnia. Więcej miejsca na łóżku na pewno jest jednym z czynników, które mogą pomóc w lepszym odpoczynku. Większy rozmiar może również zapewnić, że wcześniej kupiony wysokiej jakości materac może pozostać z dzieckiem na wiele najbliższych lat. W ten sposób dopóki nie opuści ono domu rodzinnego, nie będzie potrzeby kupowania nowego.

Materac 90×200 może wydawać się odpowiednim rozwiązaniem dla młodszego dziecka, ale wraz z rozwojem prawdopodobnie będzie potrzebować ono więcej miejsca do spania. Zainwestowanie w pełnowymiarowe łóżko i materac 90×200 (lub większy) dla dziecka oznacza, że materac może zostać z nim od dzieciństwa do okresu bycia nastolatkiem. Jednocześnie pomaga to im utrzymywać właściwą jakość snu, jakiej niewątpliwie potrzebują w okresie dorastania.

Teraz, kiedy już wiesz jaki rozmiar materaca jest dla Ciebie najlepszy, czas rozpocząć zakupy! Jeśli potrzebujesz więcej informacji przed podjęciem ostatecznego wyboru daj nam znać – chętnie pomożemy i doradzimy! Zawsze staramy się pomóc Ci wybrać, który materac byłby najbardziej odpowiedni w Twoim indywidualnym przypadku.