Porady zakupowe

Poradnik zakupowy materaca: 10 najważniejszych wskazówek jak kupić materac

Czy w końcu zdecydowałeś się umieścić nowy materac na górze listy zakupów? Właśnie zrobiłeś pierwszy krok w kierunku lepszego snu!
Zakup nowego materaca nie musi być przytłaczającym lub dezorientującym doświadczeniem. Nasze wskazówki dotyczące zakupu materaca pomogą Ci stać się ekspertem od zakupów materaców. A dzięki temu sam dokonasz zakupu w bardziej inteligentny sposób – i znajdziesz odpowiedni materac dla Ciebie.

1. Znajdź MOTYWACJĘ do zakupu materaca.

Według dostępnych badań, ok. 93% osób twierdzi, że wygodny materac jest ważny dla dobrego snu. Twój materac jest jednym z najbardziej, jeśli nie najważniejszą częścią sypialni, który kupisz! Wynika to z tego, że będzie on miał bezpośredni wpływ na jakość Twojego snu, a co za tym idzie, na jakość Twojego życia. Dzięki temu spojrzeniu poczujesz motywację do zakupu nowego materaca oraz podjęcia mądrej decyzji.

Czy dzielisz łóżko ze SWOIM BLISKIM?

Ponad 3/4 osób, w ostatnio przeprowadzonych badaniach, zgłosiło mniej problemów związkowych, ponieważ czuli się wypoczęci i przez to rzadziej wchodzili w słowne potyczki po spaniu na nowym materacu. Czy to dla Ciebie wystarczająca motywacja, aby pomyśleć o nowym materacu ?

2. Sprawdź i POSZUKAJ INFORMACJI.

Są duże szanse na to, że minęło wiele lat, odkąd kupiłeś nowy materac. Podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych i komputerów, materiały i funkcje używane w dzisiejszych materacach są nowsze – i lepsze – niż te, które były używane 10 lat temu. Zaufani producenci i sprzedawcy materaców oferują na swoich stronach internetowych własne przewodniki po materacach. Pomogą Ci one w poruszaniu się po dostępnych obecnie rodzajach materaców, w tym materacach piankowych i lateksowych, a także materacach, które są kompatybilne z regulowanym stelażami. Trochę wiedzy o materacach pomoże Ci zrozumieć jakie masz potrzeby i pozwoli wybrać odpowiedni materac.

3. Poznaj swoje WYJĄTKOWE PREFERENCJE KOMFORTU.

Jeśli chodzi o komfort i wygodę, nie istnieje jeden model, który pasuje do wszystkich. Zamiast pozwolić, aby wiele dostępnych obecnie opcji materaców Cię przytłoczyło, zrób listę tego, co Ty i Twój partner lubicie i nie lubicie, jeśli chodzi o komfort materaca. Porozmawiaj ze sprzedawcą w lokalnym sklepie z materacami o swoich preferencjach dotyczących komfortu. Dzięki temu będzie mógł skierować Cię do modeli materaców, które będą najlepsze dla Ciebie. Przekonasz się, że przy niewielkim wysiłku opcje nie są już tak przytłaczające.
Wolisz porady online przed zakupem? Niektóre strony internetowe producentów i sprzedawców zawierają przydatne narzędzia, takie jak asystent doboru materaca, które pozwolą ocenić Twoje potrzeby w zakresie komfortu i zalecić 2-3 konkretne modele materaców.

4. Pamiętaj, że ROZMIAR ma znaczenie.

Czasem trochę więcej miejsca do spania ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o komfort snu. Podczas, gdy Twój materac może wydawać się idealnie dopasowanym do Ciebie i Twojego partnera, zmiana rozmiaru materaca na rozmiar większy może dać Wam zupełnie nowe doznania. Ponadto, wiele par po prostu woli mieć większy materac. Powodem może być też zwierzątko, które znajduje drogę do Twojego łóżka (albo pod nim) w środku nocy!
Jeśli kupujesz nowy materac dla swojego dziecka, pamiętaj, że nowy materac może zostać z nim przez lata. Dzieci ciągle rosną i również potrzebują miejsca na powierzchni materaca, więc rozważ zakupienie dla nich rozmiaru materaca o większej szerokości.

5. Kupuj u ZAUFANEGO SPRZEDAWCY.

Po przeprowadzeniu badań, ustaleniu preferencji dotyczących komfortu i zawężeniu opcji, nadszedł czas, aby odwiedzić preferowanego lokalnego sprzedawcę i osobiście wypróbować różne materace. Jeśli nie masz na myśli żadnej preferowanej lokalnej firmy na podstawie wcześniejszych doświadczeń zakupowych, możesz znaleźć autoryzowanych sprzedawców ze stron internetowych producentów. Następnie możesz poszukać opinii u znajomych, członków rodziny lub recenzji online. Upewnij się, że posiadasz wszystkie te ważne informacje zanim dokonasz zakupu materaca.

6. NIE spiesz się.

Nowy materac to inwestycja w jakość snu i dobre samopoczucie. Więc nie spiesz się z robieniem zakupów. Poświęć swój czas na leżenie na różnych modelach w zwykłej pozycji do spania i spraw, aby Twój partner zrobił to samo. Nie czuj się zastraszony przez sprzedawcę; on lub ona jest po to, aby pomóc Ci w komfortowych zakupach. Zawsze możesz poprosić ich o prywatność podczas wypróbowywania modeli, jeśli to działa na Ciebie lepiej. Pamiętaj, że będziesz spać na tym materacu przez kilka lat, więc nie bój się zadawać dodatkowych pytań.

7. Zastanów się nad stelażem regulowanym.

Dzisiejsze stelaże regulowane zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi wygodę i wsparcie w zakresie komfortu użytkowania materaca. To nie są szpitalne łóżka przeszłości a raczej idealne rozwiązanie dla tych, którzy używają swojego materaca do innych czynności niż sen. Niektórymi przykładami są oglądanie telewizji, pisanie e-maili lub po prostu odpoczynek po długim dniu. Znaleźć możesz takie modele regulowanych stelażów, które mają zaawansowane funkcje, takie jak regulowane podparcie lędźwi. Jeśli nie doświadczyłeś korzyści z zestawu takiego stelaża oraz materaca, zapytaj lokalnego sprzedawcę materacy, aby pokazał Ci co jest dostępne. Będziesz mógł wypróbować to na własnej skórze i ocenić czy byłoby dla Ciebie przydatne. Kosztuje to więcej niż standardowy model, ale jest to opłacalna inwestycja dla tych, którzy szukają optymalnego komfortu i podparcia w sypialni.

8. Nie zapomnij o dodatkach i artykułach do sypialni.

Stare, zużyte poduszki i pościel mogą zniszczyć radość z nowego materaca. Nie pozwól, aby to się przydarzyło! Jeśli naprawdę chcesz zainwestować w lepszy sen, powinieneś rozważyć poduszki z pianki Memory i nową kołdrę przy zakupie nowego materaca. Obecnie dostępnych jest wiele nowych i zaawansowanych poduszek, w tym poduszki z pianki Memory z różnymi wycięciami zaprojektowanymi do każdej pozycji snu. Poszukaj również wysokiej jakości kołder wykonanych z oddychających materiałów, które pomogą regulować temperaturę ciała podczas snu. Na sam koniec pamiętaj ochronie nowej inwestycji, której dokonujesz w swoim nowym materacu, za pomocą wysokiej jakości, odpornego na działanie płynów ochraniacza na materac. Utrzymanie materaca bez plam i zabrudzeń nie tylko zapewnia zdrowszy sen, ale także zapobiega rozpadaniu się włókien. A to może mieć wpływ na komfort snu i gwarancję.

9. Wiedz, czego się spodziewać.

Gdy materac zostanie do Ciebie dostarczony, nadszedł czas cieszyć się nowym zakupem. Chociaż powinieneś zacząć już wygodnie spać pierwszej nocy, należy pamiętać o kilku rzeczach, jeśli chodzi o użytkowanie zupełnie nowego materaca. Po pierwsze, Twój nowy materac nie był narażony na nacisk i zużycie jak model wypróbowany w lokalnym sklepie. Chociaż różnica nie powinna być znacząca, nowy materac może początkowo wydawać się nieco bardziej sprężysty. Po drugie, niektórzy potrzebują kilku nocy, aby dopasować się do nowego materaca. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy spali na swoim poprzednim materacu przez wiele lat. Nie każdy doświadcza takiego okresu dostosowawczego, ale Ci, którzy taki przechodzą, zazwyczaj dostosowują się do nowego materaca już po kilku nocach snu.

10. Dbaj o swoją inwestycję.

Jeśli wziąłeś sobie do serca Poradę nr 8 to oznacza, że kupiłeś nowy materac z ochraniaczem. Jest to pierwszy i najważniejszy krok w dbaniu o materac, dzięki czemu możesz cieszyć się nim przez wiele lat. Istnieją inne proste sposoby, aby utrzymać swój materac w doskonałej formie w miarę upływu czasu. Po pierwsze, jeśli musisz przenieść materac z jednego pomieszczenia do drugiego, unikaj zginania materaca, który może spowodować uszkodzenie nie objęte gwarancją. Po drugie, nie pozwól, aby dzieci skakały na materacu – bez względu na to, jak zabawne może być. Nie tylko może to uszkodzić to, co znajduje się w materacu, ale może być niebezpieczne dla Twoich pociech, czego warto uniknąć. Po trzecie, choć obracanie materaca raz na jakiś czas nie jest wymagane, może pomóc zrównoważyć normalne zużycie w czasie (sprawdź czy materac jest dwustronny). Wreszcie, regularne odkurzanie materaca może pomóc w utrzymaniu go z dala od kurzu i alergenów.

Spędzisz 1/3 swojego życia na swoim materacu, więc musisz poświęcić swój czas i wysiłek, aby znaleźć idealne dopasowanie pod siebie. Nasze wskazówki dotyczące zakupu materaca pomogą Ci określić, jaki rodzaj komfortu i rozmiaru materaca jest odpowiedni dla Ciebie. Dzięki tej wiedzy będziesz mieć pewność, potrzebną do prawidłowego wyboru i lepszego snu na nadchodzące lata.

/
DORADCA MATERACA - znajdź swój wymarzony materac w 6 krokach!
Co powoduje, że Twój sen nie jest wystarczająco komfortowy?
Question Image
Zaznacz wszystkie właściwe
W jakiej pozycji najczęściej śpisz?
Question Image
Które z poniższych czynności zazwyczaj wykonujesz w łóżku?
Question Image
Zaznacz wszystkie właściwe
Jesteś alergikiem lub potrzebujesz materaca o odpowiednich właściwościach?
Question Image
Jaki typ materaca preferujesz?
Question Image
Ile ważysz?
Question Image
SPRAWDŹ