Bez kategorii

Na plecach, na boku czy brzuchu: Jaki jest najlepszy materac dla Ciebie?

Zamknij oczy. Pomyśl o najbardziej komfortowej nocy, jaką możesz sobie wyobrazić.

Czy myślisz sobie, że musisz jednak dużo poświęcić, aby takiej zaznać? Mając teraz taki materac, który tylko w pewnym sensie daje Ci to, czego potrzebujesz, czyli uzyskanie jak najlepszego snu?

To nie jest w porządku – ponieważ to nie jest prawdziwy komfort! Zasługujesz na komfortowy sen przez całą noc, każdej nocy, bez kompromisów. Bez względu na to, w jakiej pozycji sypiasz. Więc oto jest.
Dla tych śpiących na plecach, na boku, jednym czy drugim i tych, którzy lubią na swoich brzuszkach i żołądkach – oto rodzaje materaców, nad którymi powinniście się zastanowić:

Najlepszy materac dla śpiących na plecach

Zapytaj profesjonalistów. Tych w wyraźnych, białych fartuchach (fizjoterapeuci). Powiedzą ci, że spanie na plecach jest najlepsze dla dobrego samopoczucia kręgosłupa. A więc to jest jakiś, pewnie dobry początek. Potrzebujesz materaca, który odciąży Twoje stawy i nie będzie uciskał a zarazem wesprze Twój kręgosłup we właściwy sposób. Jeśli Twój obecny materac nie robi tego dla Ciebie, zerwij z nim od razu!

Czego zatem powinieneś szukać:

Średnio twardego materaca. Ani zbyt miękki lub zbyt twardy nie da odpowiedniego wsparcia Twojemu rdzeniu kręgowemu, którego to naprawdę potrzebuje. Średnia twardość sprawi, że kręgosłup nie będzie zbyt sztywno ani zbyt miękko podparty, a Ty wstaniesz bardziej wypoczęty.

https://materacewarszawa.waw.pl/materace/materace-multipocket/materac-imperial/

Najlepszy materac dla śpiących na boku

Złe wieści, śpioszku. Masz troszkę większe ryzyko bólu pleców niż śpiący na plecach. Widzisz, po stronie naszych boków jest więcej nieregularności. Ramiona, biodra, czy kolana… To tylko więcej okazji do wytworzenia napięcia i presji na materacu.

Czego zatem powinieneś szukać:

Bardziej miękki materac. Zapewni Ci wsparcie, którego potrzebujesz, oraz oprze biodra i ramiona, aby zapobiec niepotrzebnemu napięciu. To właśnie Ci polecamy!

https://materacewarszawa.waw.pl/materace/materace-wysokoelastyczne/softpur/

Najlepszy materac dla śpiących na brzuchu

Ten typ jest dla największych ryzykantów ze wszystkich wymienionych. Ponieważ śpiący na brzuszkach są najbardziej narażeni na ból pleców i problemy z kręgosłupem. A spanie na brzuchu wywiera duży nacisk na kręgosłup piersiowy i lędźwiowy.

Czego zatem powinieneś szukać:

Twardy materac. Coś zbyt miękkiego może nie wytrzymać nacisku pod Twoimi biodrami, wywierając nacisk na dolną część pleców. I nikt tego nie chce, uwierz nam…

https://materacewarszawa.waw.pl/materace/materace-wysokoelastyczne/materac-vitapur/

Teraz, gdy jesteś gotowy na zakupy, daj się zaskoczyć w zaledwie 7 prostych krokach. Sprawdź naszego Doradcę Materaca i znajdź najlepszy materac dla siebie!