Bez kategorii

Kiedy powinienem wymienić materac?

Nasz doświadczony zespół zaleca wymianę dobrego(!) materaca co siedem do dziesięciu lat, w zależności od wygody i wsparcia. W tym czasie – przy normalnym zużyciu – pianka lub sprężyny zostaną wykorzystane w takim stopniu, że nie będą w stanie utrzymać Twojego ciała w takim samym stopniu jak zrobiłby to nowy materac. A jeśli dodatkowo nie używałeś ochraniacza na materac, Twój pokrowiec zebrał olejki, roztocza i płyny ustrojowe, takie jak pot. Ponadto w ciągu dziesięciu lat technologia wytwarzania materacy oraz jakość surowców wyewoluuje.

Oto kilka znaków ostrzegawczych, że czas zainwestować w nowy materac:

Widzisz rowek. (W sensie, Twój materac ma wgniecenia)

Może to objawiać się na wiele sposobów. Może się wydawać, że masz wgłębienia na środku w łóżku lub bliżej boków. Tak czy inaczej, nie jest to przyjemnie, jeśli chcesz zmienić pozycję lub spać w jakiś inny sposób.

Jeśli wgłębienia znajdują się na środku materaca, będziesz czuć, jakbyś staczał się w kierunku środka łóżka za każdym razem będąc bliżej boku. To może trochę przypominać Ci spanie w czółnie. Ta szczególna sytuacja może być szczególnie denerwująca, jeśli dzielisz łóżko z kimś innym…

Możesz poczuć wybrzuszenia lub dziurki w materacu.

Wybrzuszenia i dziurki prawdopodobnie oznaczają, że materiał materaca lub pokrowca jest zużyty. Mogło nastąpić do zalania materaca, które nie tylko jest niewygodne. Jest również szkodliwe dla materiału, z którego składa się Twój materac. Pianka może ulec degradacji, gdy staje się zbyt mokra, a kiedy wylejesz płyn na materac, trudno jest go wysuszyć. Jest to kolejny powód, dla którego warto zawsze używać ochraniacza na materac.

Budzisz się z bólami i cierpisz.

Jeśli budzisz się z bólami lub sztywnością, być może czas pomyśleć o nowym materacu. Być może Twój materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki dla Twojego ciała i pozycji spania. Jeśli Twój materac nie wspiera Cię tak, jak tego potrzebuje Twoje ciało, zacznij szukać różnych rodzajów konstrukcji materaca lub wypróbuj regulowany stelaż.

Przeprowadzasz się do większego miejsca.

Jeśli masz łóżko podwójne typu 140×200 lub 160×200 i przeprowadzasz się do domu z wystarczającą ilością miejsca na łóżko typu 180×200 lub 200×200, rozważ może większy rozmiar. Większy pokój może pomieścić większe łóżko, a w niektórych przypadkach duża sypialnia wydaje się bardziej zrównoważona wizualnie z tak dużym na pozór łóżkiem. Komfort spania dodatkowo nieporównywalny!

Lepiej Ci się śpi w pokoju hotelowym niż w domu.

Jeśli regularnie śpisz lepiej podczas podróży służbowej, a nawet wakacji, czas pomyśleć nad materacem, który masz w domu. Może po prostu nie jest dopasowany do Twoich preferencji komfortu. A wypróbowanie materaca hotelowego może być świetnym sposobem, aby dowiedzieć się, jaki typ wykonania preferujesz.