Porady

Jaki materac wybrać?

Czy myślałeś kiedyś o tym, jak wiele czasu spędzasz na materacu? Zakładając, że sypiasz około siedmiu godzin każdego dnia, tygodniowo spędzasz na nim aż 49 godzin, czyli więcej niż dwie doby! Powinieneś więc zadbać o to, żeby był wygodny i dostosowany do Twoich potrzeb. Jaki materac wybrać, aby okazał się trafnym wyborem?

Pamiętaj, że nie ma lepszego sposobu na wybór materaca niż testowanie „na własnej skórze”. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że konkretny model spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

1. Poczuj się jak we własnej sypialni

Testując materac, spróbuj się wyciszyć i zrelaksować. Zdejmij płaszcz, poluźnij krawat i ułóż się wygodnie na materacu – rozluźnij się i nie wstawaj z niego po kilku sekundach.

2. Wypróbuj różne pozycje

Połóż się w takiej samej pozycji, w jakiej kładziesz się w domu. Obróć się na plecy, na brzuch i na boki. Sprawdź co czujesz i czy łatwo jest Ci przewracać się z boku na bok.

3. Poczuj krzywiznę swojego kręgosłupa

Jeśli materac, który testujesz wydaje Ci się dobry, przewróć się z powrotem na plecy i sprawdź, jak materac dopasowuje się do naturalnej krzywizny Twoich pleców. Wykonaj tzw. test płaskiej ręki. Leżąc na plecach, włóż płaską dłoń między swoje plecy a materac. Jeśli możesz zrobić to z łatwością i czujesz sporą wolną przestrzeń między dłonią, kręgosłupem i materacem, oznacza to, że materac jest dla Ciebie najprawdopodobniej zbyt twardy. Z drugiej strony, jeśli włożenie ręki między materac a plecy jest zupełnie niemożliwe, prawdopodobnie testowany materac jest zbyt miękki.

4. Połóż się na boku

Połóż się na boku i poczuj, jak materac współpracuje z Twoim ciałem. Jeśli masz wrażenie, że za chwilę ponownie przeturlasz się na plecy, oznacza to, że materac jest zbyt twardy. Jeśli za bardzo zapadasz się w materacu, a położenie się na drugi bok sprawia Ci trudność – materac jest zbyt miękki.

5. Wspólny wybór

Nie zapomnij, że jeżeli poszukujesz podwójnego łóżka, Twój partner bądź partnerka również muszą uczestniczyć w procesie testowania materaca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *